POLITYKA

Poniedziałek, 26 sierpnia 2019

Polityka - nr 23 (3213) z dnia 2019-06-05; s. 89

Kultura

Kuba Wojewódzki

Mea pulpa, czyli kronika popkulturalna Kuby Wojewódzkiego

Odbył się Polsat Super Hit Festiwal. To duża umiejętność połączyć jarmark, telezakupy i koszarowy humor. Prezenterzy tradycyjnie krzyczeli do publiczności, ale za to często się przebierali. W Sopocie mieszkania powyżej 10. piętra staniały. Bo widać stamtąd scenę.

Na tę wiadomość czekała cała Polska oraz całe Wschodnie Wybrzeże USA. Joanna Krupa jest w ciąży. Gratulacje. Autorzy serwisów śmieciowych odkryli, że jej brzuch z każdym dniem jest większy. Głupota to jednak trudny wyścig. No i wokół tradycyjnie duża konkurencja.

To był pojedynek tygodnia. Kinga Rusin starła się z Zofią Klepacką pod lokalem wyborczym w Warszawie. Chodziło o homofobiczne wypowiedzi sportsmenki na temat LGBT. Debata z ulicy trafiła do sieci. Tym razem, patrząc na liczne głosy poparcia, wygrała koalicja.

Ta wiadomość zajęła serca i umysły wielu publicystów. Basia Kurdej-Szatan ścięła włosy, tym samym zmieniając fryzurę. Zasięg newsa był gigantyczny. Mnie to nie dziwi. Najłatwiej jest pisać o rzeczach, które się rozumie.

Ilona Felicjańska wraca. Była modelka planuje wraz z mężem ruszyć w lipcu w trasę po kraju pod hasłem „Nie piję, bo lubię”. Trasa ma także służyć promocji czytelnictwa dzieł literackich autorki. Samobójcza misja. Odciągnąć naród od tego, co lubi, i zmusić do tego, czego nie znosi.