POLITYKA

Niedziela, 18 sierpnia 2019

Polityka - nr 24 (3214) z dnia 2019-06-12; s. 94

Kultura

Kuba Wojewódzki

Mea pulpa, czyli kronika popkulturalna Kuby Wojewódzkiego

Najbardziej znana homofobiczna sportsmenka Zofia Klepacka została honorowym członkiem Związku Żołnierzy Armii Krajowej. W pełni uzasadniony wybór. Armia Krajowa zajmowała się tym samym co typowy gej: sabotaż, dywersja, wywiad i propaganda.

Najbardziej gorące nazwisko nie tylko polskiego futbolu Krzysztof Piątek wziął ślub ze swoją długoletnią partnerką Pauliną. Trzymam kciuki i życzę Krzysztofowi długiej kariery. Ale pamiętaj. W młodości żona karze męża za nieobecność. Na starość za obecność.

Intelektualista Marek Suski umieścił na swym profilu na Twitterze grafikę przedstawiającą Grzegorza Schetynę w pełnym makijażu. To była jego rada, jak poprawić szanse w rozmowach z Biedroniem. Makijaż to retusz natury. W przypadku Suskiego – nieosiągalny.

Do publicznej debaty doszło pomiędzy muzykiem Tymonem Tymańskim a jego małżonką. On publicznie wyznał, że mają związek otwarty, a ona, że nic o tym nie wie. Zawsze są problemy z przyprowadzeniem fajnej laski do domu. Najpierw przeszkadzają starzy, a potem żona.

Aktorka Dominika Figurska wyznała, że jej przegrana w&...

14-letnia wokalistka Roksana Węgiel została zatrzymana, gdy jechała na koncert autem używającym uprzywilejowanej sygnalizacji. Mnie to nie dziwi. W pewnym wieku człowiek jest niebezpiecznym kierowcą. Musi szybko jechać, aby nie zapomnieć, gdzie chciał dojechać.