POLITYKA

Niedziela, 25 sierpnia 2019

Polityka - nr 27 (3217) z dnia 2019-07-03; s. 93

Kultura

Kuba Wojewódzki

Mea pulpa, czyli kronika popkulturalna Kuby Wojewódzkiego

Rafał Zawierucha wyznał, że Brad Pitt i Leonardo DiCaprio śmiali się z jego zwyczaju dojeżdżania na plan filmowy rowerem. Aktorzy zgodnie uznali, że to dobitnie świadczy o jego polskim szaleństwie. Oczywiście. Jedyna rzecz, jaka ich łączy z rowerami, to jazda po ścieżce.

Mike Tyson wypowiedział się o powstaniu warszawskim: „Polakom stało się gówno w porównaniu do tego, co spotyka czarnych w Ameryce. Nikt nie prześladował was przez pieprzonych 250 lat”. To prawda. My wiemy za to, co to znaczy być prześladowanym przez czarnych.

Basia Kurdej-Szatan staje się modelowym przypadkiem kariery w stylu „dobrej zmiany”. Aktorka nie poprowadzi już widowiska „Dance, Dance, Dance”. Obecnie popularny jest taki dowcip: Co przynosi na pierwszą randkę chłopak pracujący na Woronicza? Wstyd.

To była wiadomość tygodnia. Media oszalały. Aktorka Marta Wierzbicka schudła. Przejęli się wszyscy. Od „Wprost” po Na Temat. Marta znana była głównie z dużego biustu oraz roli w „Na Wspólnej”. Po takim newsie jej bujne CV może stracić na atrakcyjności.

Mojżesz polskiego kabaretu ...

Tomasz Kot zagra genialnego wynalazcę Nikolę Teslę w filmie biograficznym autorstwa twórców obrazu „Dziewczyna z perłą”. Wielkie gratulacje. Media w Polsce już spekulują, ile zer pojawi się w wypłacie Kota. Tradycyjnie. U nas najchętniej docenia się zera.