POLITYKA

Sobota, 17 sierpnia 2019

Polityka - nr 28 (3218) z dnia 2019-07-10; s. 94

Kultura

Kuba Wojewódzki

Mea pulpa, czyli kronika popkulturalna Kuby Wojewódzkiego

Biedroń chce seksturystyki w Polsce – taki pasek zapowiadał jeden z materiałów „Wiadomości” TVP. Rzecz okazała się zwykłym kłamstwem i manipulacją. Mnie się zawsze wydawało, że w Polsce seksturystyka to przenoszenie księdza z jednej parafii do drugiej.

Ruszyły castingi do drugiej edycji „Big Brothera” w TVN7. Martwi mnie tylko wielkie oczekiwanie uczestników na sławę. No cóż. Optymista wierzy, że świat stoi przed nim otworem. Pesymista wie dokładnie, który to jest otwór.

Szok milionów fanów. Magda i Dawid Narożni z zespołu disco polo Piękni i Młodzi rozwodzą się po siedmiu latach. Życie jest trochę jak piosenka disco polo. Najpierw trochę buja, a po ostatniej zwrotce zostaje kac.

Krzysztof Skiba, lider zespołu Big Cyc, został przesłuchany przez policję po koncercie w Ustrzykach, gdyż publiczność gremialnie krzyczała: Je.ć PiS. Dziwne. Gdyby nie pielgrzymkowe podrywy Staszka Pięty, można by uznać, że termin „big cyc” na prawicy to czysta teoria.

„Sanatorium miłości” zostało uznane za najlepszy program rozrywkowy Europy Ś...

Basia Kurdej-Szatan wydała oświadczenie związane z wyrzuceniem jej z TVP, w którym podkreśla mało eleganckie pożegnanie. Zygmunt Bauman powiedział kiedyś: Droga od sklepu do śmietnika się skróciła. Konsumujemy i wyrzucamy. Także ludzi.