POLITYKA

Poniedziałek, 22 lipca 2019

Polityka - nr 5 (2994) z dnia 2015-01-28; s. 78

Kultura / Kawiarnia Literacka

Jacek Dehnel

Obsceniczne praktyki GPC

Gazeta Polska Codziennie”, „dziennik, który nie boi się władzy”, nie boi się również dziennikarstwa śledczego na najwyższym poziomie: pracownikom „GPC” dzięki „informatorowi” nadludzkim wysiłkiem udało się zalogować na portal randkowy. Niedawno prawicowa żurnalistka zinflitrowała „sektę gender”, dokonując równie niełatwego czynu: zapisała się na studia. Wkrótce może niepokorny dziennikarz pojedzie środkiem komunikacji miejskiej; to, czy skasuje bilet osobiście czy przez informatora, pozostaje sprawą otwartą – ale do hermetycznego środowiska pasażerów zbiorkomu przeniknie.

Z portalem randkowym (gejowskim) to nie przelewki. Po pierwsze, jest „niemiecki”. Po drugie, „środowisko ludzi o preferencjach homoseksualnych, którzy w internecie oferują swoje ciało innym*, to bardzo zamknięte grono. Na poszczególne profile na stronie Gayromeo.com dostęp mają tylko zalogowani użytkownicy”. To tak jak z fejsbukiem! I Allegro! I... zaraz... ludźmi, którzy wykupili sobie internetowy dostęp do „GPC”! Trzeba przejść skomplikowany obrzęd, zwany „stworzeniem konta”, który zajmuje średnio licząc 2,5 minuty! Zaiste, gejoilluminaci!

Na niemieckim portalu dzielni partyzanci dotarli na profil „Krzysztofa Śmiszka, publicznie występującego w roli chłopaka Roberta ...

Jacek Dehnel – pisarz (m.in. powieści „Saturn”, „Lala”), poeta, tłumacz (Larkin, Verdins) i malarz. Zajmuje się zbieractwem i łowiectwem (gratów), prowadzi blog poświęcony międzywojennemu tabloidowi kryminalnemu „Tajny Detektyw”, nie prowadzi samochodu. Ostatnio ukazała się jego powieść „Matka Makryna”.