POLITYKA

Niedziela, 16 czerwca 2019

Polityka - nr 39 (2573) z dnia 2006-09-30; s. 122

Polityka i obyczaje

Polityka i obyczaje

Gesty też są na sprzedaż. Słynny „dziób pingwina”, który Władysław Kozakiewicz pokazał gospodarzom na igrzyskach olimpijskich w Moskwie (1980), przez wiele lat traktowany był jako symboliczny wyraz sprzeciwu wobec radzieckiej dominacji. Ostatnio b. mistrz zgodził się swym słynnym gestem reklamować maść przeciwbólową.

Pierwsze miejsce na liście przebojów minionego tygodnia zajmuje bez wątpienia hymn PiS, spopularyzowany m.in. przez Internet. Melodia wpada w ucho, tekst też nie jest zbyt skomplikowany: „My chcemy Prawa i Sprawiedliwości/Czwartej Rzeczypospolitej jest już czas (bis).//Refren: Prawo i Sprawiedliwość/Prawo i Sprawiedliwość dziś prowadzi nas (bis).//My chcemy Prawa i Sprawiedliwości/Czwartej Rzeczypospolitej jest już czas/Dlatego wznieśmy ręce/Podajmy sobie dłonie, honor i ojczyzna niech zabrzmi w nas...”.

Sporą popularność zyskała również poezja zaangażowana eurodeputowanego i b. lidera PSL Janusza Wojciechowskiego, który do rymu skomentował rzucający się w oczy billboard ludowców: „Idę sobie przez podwórze/mijam sklep i pralnię/ogłoszenie widzę duże:/...