POLITYKA

Sobota, 17 sierpnia 2019

Polityka - nr 7 (3148) z dnia 2018-02-14; s. 106

Polityka i obyczaje

Polityka i obyczaje

Były premier Jan Olszewski uważa, że ustawa o IPN jest „bublem prawnym”, ale zapytany przez „Rzeczpospolitą”, czy premier Morawiecki sprawdza się w sytuacji kryzysowej, odpowiada: „Współczuję premierowi Morawieckiemu. Na nim spoczywa teraz głównie odpowiedzialność, obok prezydenta. Pamiętajmy, że kryzys nie został zawiniony przez premiera Morawieckiego. Stanął przed problemami, które nie były przez niego wywołane. (...) Premier i prezydent stoją przed trudnym egzaminem. (...) muszą wyprowadzić nas z tej trudnej sytuacji”. Kto zawinił, nie ujawnia.

Za to były premier Włodzimierz Cimoszewicz na pytanie „Rzeczpospolitej”, jak ocenia reakcję premiera Morawieckiego na konflikt, odpowiada krótko: „Bez znaczenia od samego początku, a zwłaszcza teraz po decyzji Dudy [o podpisaniu ustawy i odesłaniu jej do TK]”.

Gdzieś w sieci (cytujemy za „Tygodnikiem Solidarność”) znany piarowiec i doradca wielu polityków Eryk Mistewicz błysnął dowcipem: „Ale bombę atomową na Hiroszimę, przepraszam, to nie Polacy?”. Himalaje głupoty.

W pełnym brunatnych kolorów dwutygodniku „Najwyższy Czas!” wystarczy przeczytać pierwszy akapit wstępniaka Tomasza Sommera, by ...