POLITYKA

Niedziela, 25 sierpnia 2019

Polityka - nr 6 (3045) z dnia 2016-02-03; s. 106

Polityka i obyczaje

Polityka i obyczaje

Dziwnie asekurancka odpowiedź premier Beaty Szydło na pytanie „Super Expressu” o program 500+: „Chcemy się tym sukcesem, którym jest program Rodzina 500+, podzielić z samorządami. To one będą bezpośrednio realizować ten program. Wierzę głęboko w samorządowców i w to, że żaden z nich nie będzie się kierował złą wolą polityczną. Mam nadzieję, że będą widzieć dobro swoich obywateli, a nie zechcą sabotować ten program”.

Roman Giertych ogłosił na blogu (natemat.pl): „Odłożyłem pomysł pozwania PiS-u, gdyż wyglądało, że obietnica zostanie dotrzymana. Jeżeli jednak program nie zostanie uruchomiony, tak jak wielokrotnie zapowiadała premier Szydło – od drugiego kwartału, to chcę publicznie powiedzieć, że pozew jest gotowy. Brak przegłosowania w ciągu najbliższych 30 dni programu 500+ będzie oznaczał, że pozew zostanie złożony”.

Rysownik Marek Raczkowski ostrzega („Gazeta Wyborcza”): „[po debacie w Parlamencie Europejskim] zdałem sobie sprawę, że premier Beata Szydło to nie przelewki, że to jednak jest charakter, a nie żadna »pani Beatka z&...