POLITYKA

Czwartek, 22 sierpnia 2019

Polityka - nr 11 (3050) z dnia 2016-03-09; s. 114

Polityka i obyczaje

Polityka i obyczaje

Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz przypomniał w „Magazynie Świątecznym” sentencję Alexisa Tocquevilla: „Podczas gdy naturalne instynkty demokracji sprawiają, że lud nie dopuszcza ludzi wybitnych do władzy, równie silny instynkt każe tym ostatnim zaniechać kariery politycznej, w której tak trudno im pozostać sobą i uniknąć spodlenia”.

Z wyznań prezesa TVP Jacka Kurskiego („wSieci”): „Musiałem upaść, przegrać politycznie, przejść przez kłopoty osobiste. Stanąłem w obliczu pustki na resztę życia i poczucia, że to może koniec. Ale się nie poddałem. (…) I dziękuję Bogu, że trafiłem w miejsce, które uważam za idealne dla siebie, pozwalające łączyć moje pasje ze służbą Polsce. (…) Cieszy mnie każda chwila, a pracuję do godziny drugiej w nocy, każde zadanie”. Łzy wzruszenia, oklaski.

W „Gazecie Polskiej” premier Szydło zapewnia: „Nie przestraszą mnie krzyk beneficjentów »grubej kreski«, kolejne komisje, inspekcje i działania UE. W interesie Polski jest zmiana i ona się dokona. To obiecałam wyborcom”. I nie tylko to.

Paweł Reszka po stu dniach rządu („Tygodnik Powszechny”): „Jeśli wyborczego »...