POLITYKA

Sobota, 20 kwietnia 2019

Polityka - nr 1 (3142) z dnia 2018-01-01; s. 135

Felietony / Passent

Daniel Passent

Post scriptum

Drodzy Czytelnicy „The Washington Examiner”! Kilka dni temu mogli Państwo zapoznać się z artykułem polskiego premiera Mateusza Morawieckiego pt. „Dlaczego mój rząd reformuje sądownictwo”. Artykuł zawiera przeinaczenia i przemilczenia zaskakujące u szefa rządu i wprowadzające w błąd czytelników w USA.

Dla przykładu, premier pisze, że elementy ksenofobiczne i rasistowskie, które „zawłaszczyły sobie” demonstrację w dniu święta narodowego 11 listopada, zostały „natychmiast potępione” przez wysokich rangą urzędników i prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Sorry, ale pierwsza reakcja ówczesnej premier i ministra spraw wewnętrznych mówiła, że demonstracja była „piękna”. Dopiero kiedy światowe media zagrzmiały i fala oburzenia dotarła do Polski, niektórzy politycy również się oburzyli. Nie „natychmiast”, ale po jednym–dwóch dniach. Tylko prezydent Duda zareagował w porę.

Dalej, z artykułu wynika, że wymiar sprawiedliwości w Polsce zdominowany jest przez komunistów i postkomunistów, że jest skorumpowany jak sycylijska mafia, że sędziowie kierują się zasadą „korzyś...