POLITYKA

Niedziela, 19 maja 2019

Polityka - nr 31 (2716) z dnia 2009-08-01; s. 74-75

Świat

Teodor Ptach

Prezent dla Jezusa

Barack Obama obiecał Benedyktowi XVI, że zadba o zmniejszenie liczby zabiegów przerywania ciąży w USA. O to samo walczą antyaborcyjni terroryści.

Niedziela, 31 maja, godzina 10. Kościół Ewangelicko-Luterański w Wichita w stanie Kansas. Na schodach do świątyni stoi doktor George Tiller, słynny miejscowy ginekolog. Wszyscy wiedzą, że zajmuje się przeprowadzaniem zabiegów przerywania ciąży. I nic w tym wyjątkowego ani w Kansas, ani całej Ameryce. Od 1973 r. aborcja jest w USA całkowicie legalna. Tiller ma służyć do nabożeństwa, czeka na ostatnich wiernych. Nagle słyszy ostry dźwięk, jakby pękł duży balon. Wystraszeni uczestnicy nabożeństwa wybiegają z kościoła.

Tiller leży na schodach z raną postrzałową głowy, nie żyje. Kilka osób widziało, jak do lekarza podszedł mężczyzna w średnim wieku i strzelił z bliskiej odległości, po czym uciekł. Trzy godziny później 200 km od Wichity policja zatrzymuje mordercę, fanatycznego przeciwnika aborcji Scotta Roedera. Ameryka jest w szoku. To pierwsze od 11 lat zabójstwo lekarza zajmującego się zabiegami przerywania ciąży.

Do zabójstwa Tillera udanych zamachów na kliniki aborcyjne było w Stanach pięć, wszystkie w&...