POLITYKA

Piątek, 24 maja 2019

Polityka - nr 1 (3192) z dnia 2019-01-02; s. 51

Rynek

Zofia Leśniewska  [red.]

Przegląd informacji rynkowych

Wydarzenia

Niemiecki koncern motoryzacyjny Daimler zamierza zainwestować co najmniej 400 mln zł w budowę nowego zakładu ogniw do baterii niezbędnych w samochodach elektrycznych – podał Puls Biznesu. Fabryka ma powstać w Jaworze (woj. dolnośląskie), gdzie koncern za 500 mln euro buduje już zakład silników czterocylindrowych do aut osobowych.

Miniony rok był rekordowy na polskim rynku aukcyjnym dzieł sztuki. Obroty przekroczyły 240 mln zł. Najdroższym dziełem, jakie kiedykolwiek sprzedano w kraju, był obraz „M39” Wojciecha Fangora, za który w Domu Aukcyjnym DESA Unicum w Warszawie zapłacono 4,72 mln zł. Poprzedni rekord to obraz „Macierzyństwo” Stanisława Wyspiańskiego, który w 2017 r. kupiono za 4,4 mln zł. „M39” przedstawia charakterystyczne koła wywołujące efekty optyczne podobne do uzyskanych w sztuce op-artu. Fangor namalował go w 1969 r. specjalnie na indywidualną wystawę w Muzeum Guggenheima w Nowym Jorku.

Na Allegro.pl będzie można kupić bilety na różne wydarzenia kulturalne, muzyczne i sportowe w Polsce. Firma podpisała umowę ...