POLITYKA

Wtorek, 21 maja 2019

Polityka - nr 3 (3042) z dnia 2016-01-13; s. 16-18

Temat tygodnia

Grzegorz Rzeczkowski

Przejęcie

Przywracanie wolności słowa w mediach publicznych wdrażane jest błyskawicznie. Jeszcze zanim poleciały pierwsze głowy, dla większości dziennikarzy było jasne, że wobec opornych nie będzie litości.

Dobra zmiana” w mediach z każdym dniem nabiera tempa. W Polskim Radiu zaczęła się w piątek po Trzech Królach, kwadrans przed godz. 16. Dziennikarze Jedynki odebrali mail z komunikatem nowej prezes, że grane od kilku dni w ramach sprzeciwu przeciwko nowej ustawie medialnej hymny Polski i Unii emitowane już nie będą. W tym samym czasie z funkcją dyrektora Programu 1 żegnał się Kamil Dąbrowa, pomysłodawca akcji. Od prezes Barbary Stanisławczyk usłyszał, że to złamanie zasad etyki.

W ostatnich dniach na dyrektorskim fotelu Dąbrowa dostał poparcie nie tylko od pracowników, ale też od dziennikarzy, słuchaczy i instytucji z całej Europy. – Zainteresowanie mediów było niesamowite. Czułem się, jakbym w ogóle nie spał. ARD, ZDF, AFP, RFI, Europe 1, De Standaard z Belgii, nawet bułgarskie radio Horizont, które przeprowadziło ze mną rozmowę na żywo – wylicza Dąbrowa. Przeciwko ustawie, która dała ministrowi skarbu prawo do wymiany szefów publicznych mediów w dowolnym momencie, bez podania przyczyn i pytania ...

Zobacz także

Nowe media narodowe