POLITYKA

Czwartek, 18 lipca 2019

Polityka - nr 48 (3188) z dnia 2018-11-28; s. 26-27

Polityka

Anna Dąbrowska

Słońce zmienia orbitę

Adam Hofman powiedział niedawno w TVP Info, że nie da się jednym przekazem dotrzeć do wszystkich, że PiS potrzebna jest jeszcze jedna prywatna „telewizja publiczna light”. Czy Polsat właśnie się nią staje?

Bogdan Rymanowski w rozmowie z tvpolsat.info, opowiadając o swoim transferze z TVN do Polsatu, żartował, że teraz, kiedy jedzie do pracy, większość jego drogi z domu w podwarszawskim Józefowie jest taka sama, „ale w pewnym miejscu trzeba skręcić w lewo albo w prawo. Teraz skręcam w innym kierunku i mam nadzieję, że nie pomylę się, kiedy będę tu przyjeżdżał codziennie”. – Z mapy wynika, że Rymanowski skręca teraz w prawo, tak jak cała nasza stacja skręca od kilku miesięcy w stronę PiS – mówi dziennikarz Polsatu. W marcu tego roku z zarządzaniem programami informacyjnymi i publicystyką pożegnał się Henryk Sobierajski, jeden z najbliższych współpracowników Zygmunta Solorza, jego doradca od 1997 r. Na jego miejsce Mirosław Błaszczyk, prezes zarządu Polsatu, wskazał Dorotę Gawryluk.

Zygmunt Solorz, pytany w czerwcu przez tygodnik „Wprost” o awans Gawryluk, odpowiadał, że „przekłamaniem jest mówienie o wymianie dziennikarzy, o jakichś wielkich zwolnieniach. Jest nowa szefowa ...