POLITYKA

Niedziela, 21 lipca 2019

Polityka - nr 13 (2901) z dnia 2013-03-27; s. 10

Ludzie i wydarzenia / Kraj. Tydzień w polityce według Paradowskiej

Janina Paradowska

Wiosna będzie jesienią

Przed tygodniem pisałam, pod wpływem różnych zgromadzeń i politycznych zapowiedzi, że zaczął się wielki wyścig pod hasłem – czyja będzie wiosna? Tymczasem polityka wyraźnie zaczyna się dostosowywać do klimatu. Wiosny wokół nie widać, więc zaczęło się też przekładanie politycznych planów na jesień.

Jesienią tak naprawdę pokaże się nam Europa Plus, która zaprezentowała jedynie średniej jakości stronę internetową. Wiosenna ofensywa Solidarności na razie ma się skończyć na próbie strajku generalnego na Śląsku, a wielka manifestacja w stolicy odbędzie się jesienią.

Trzeba oszczędzać i dotyczy to także związków zawodowych. Piotr Duda stawia więc obecnie na działania bardziej kameralne, np. wizyty u prezydenta Bronisława Komorowskiego, który mógłby przekonać rząd, aby nie zmieniać Kodeksu pracy. Wątpię, by zechciał przekonywać, ale lepiej, że szef Solidarności chodzi do prezydenta niż z manifestacjami pod Sejm.

W kwestii okręgów jednomandatowych bezkompromisowy jest nadal chyba tylko Paweł Kukiz z grupą działaczy, która od lat lansuje ...