POLITYKA

Sobota, 24 sierpnia 2019

Polityka - nr 31 (3221) z dnia 2019-07-31; s. 14-16

Temat tygodnia

Marta Mazuś

Wolni od LGBT

Już niemal 30 samorządów w Polsce postanowiło chronić swoje województwa, powiaty i gminy przed „ideologią LGBT”. Ale czym dokładnie ta ideologia ma być i na czym polega jej zakazywanie, nie zawsze potrafią powiedzieć.

Bogusław Mejna, 60-letni technik mechanik z Lęborka, nie mógł już dłużej czekać. Po 13 latach emigracji w Wielkiej Brytanii ledwo zdążył wrócić do rodzinnego kraju, a tu już się zaczęło. Październik 2018 r. – „tęczowy piątek” w szkołach w całej Polsce. „Ideologiści” przyszli do uczniów i zaczęli nauki seksualne. Luty 2019 r. – Rafał Trzaskowski podpisuje kartę LGBT+ w Warszawie. A w międzyczasie tzw. marsze równości, parady, ogólnie homopropaganda.

On już wie, jak to się kończy, przez 13 lat za granicą się napatrzył. Najpierw proszą o akceptację, a potem idą dalej – małżeństwa, dzieci. Rodziny trzeba bronić – stwierdził Mejna. A że w internecie co nieco poczytał, że w innych miastach już uchwalali swój sprzeciw wobec zagrażającej tradycyjnym polskim wartościom ideologii i ścieżka jest przetarta, więc w maju 2019 r. skrzyknął znajomych. Silną grupą zaczęli zbierać podpisy pod obywatelskim projektem uchwały, który poparty przez 716 osób na początku lipca trafił ...