POLITYKA

Piątek, 23 sierpnia 2019

Polityka - nr 13 (2598) z dnia 2007-03-31; s. 34-36

Kraj

Barbara Pietkiewicz

Zabić diabła

O śmierci małej Ani z Włocławka mówiła cała Polska i za granicą do mediów trafiła ta śmierć. Rodzicom Ani grozi oskarżenie o rażące zaniedbanie opieki nad dzieckiem. I lincz.

Seweryn, przyrodni brat Ani, próbuje figur breakdance’a na podłodze w domu dziecka. Chce się popisać. Ma ruchy urodzonego tancerza. Przytula się do wychowawczyni. Lepi się, do kogo tylko może.

Przed sześcioma laty Komitet Obrony Praw Dziecka zawiadomił sąd, że mąż Ilony, matki Seweryna, Oli i Ani, znęca się nad dwójką najstarszych, a szczególnie nad Sewerynem, synem Ilony, którego nie lubi.

Ilona wyszła za mąż, kiedy Seweryn był już na świecie. Jego ojciec zginął tragiczną śmiercią, mówiło się coś o samobójstwie. Ilona związała się z innym mężczyzną. Wysoka, szczupła, niezadbana, ma dłonie jak Madonna z ołtarza Wita Stwosza i wyrazistą twarz. Ola jest córką drugiego partnera. On także zginął tragicznie.

Obecnego męża Ilona poznała u koleżanki. Jest z zawodu kucharzem, ale nie pracował w tym fachu. Wysoki, szczupły, ciemne oczy, o których panie z opieki społecznej mówią, że gdy się zdenerwuje, robią się szalone. Po ślubie Ilona urodziła Olę, a potem ...