POLITYKA

Poniedziałek, 15 lipca 2019

Polityka - nr 51 (3191) z dnia 2018-12-19; s. 57-59

Rynek

Adam Grzeszak

Zalew wpływaczy

Jaki prezent najlepiej kupić pod choinkę? Jak się modnie ubrać? Jak żyć? Odpowiedzi dotychczas szukaliśmy u znajomych i rodziny. Dziś zastępują ich influencerzy – wszystkowiedzące autorytety internetu.

Jeśli marzysz, by się ubierać streetwearowo, a nie za bardzo kumasz, co to znaczy, i na dodatek chciałbyś kupić coś legitnego, a nie fejkowe Bogo Supreme na Allegro, bo wtedy wyjdziesz na głupka, to na YouTube szukaj profilu Wujka Rady. On wszystko ci rozkmini. Jeśli na razie nie za bardzo wiesz, o co chodzi, nie przejmuj się. Widocznie nie ubierasz się w bluzy z kapturami, nie nosisz dresowych spodni i nie słuchasz hip-hopu. Dlatego możesz poszukać w sieci innego wujka albo cioci, którzy też palą się do doradzania.

Wujek Rada szczególnie wiele wie o butach, czyli o podstawie streetwearowych ciuchów. A to poważna gałąź wiedzy, której zgłębianie wymaga nie tylko sporego hajsu, ale także umiejętności posługiwania się ponglishem, czyli mieszaniną polskiego i angielskiego. To konieczne, by zrozumieć, co mówi dwudziestokilkuletni wujek, siedzący przed kamerą w magazynie sklepu obuwniczego i wygłaszający długie monologi o zaletach nowych modeli sneakersów Yeezy Boost.

Rady wujka zasubskrybowało już 125 tys. ...