POLITYKA

Czwartek, 23 maja 2019

Polityka - nr 15 (3054) z dnia 2016-04-06; s. 114-115

Fusy plusy i minusy / Mizerski na bis

Sławomir Mizerski

Zamach czwartej kategorii

Mija pierwsza miesięcznica incydentu na autostradzie A4, w którym o mało co nie poległ prezydent A. Duda. Wciąż ustalane są okoliczności zdarzenia, jednak niechętne prezydentowi Dudzie media już wydały wyrok i głoszą, że był to zwykły wypadek.

Przypomnijmy: 4 marca przed południem A. Duda gościł w Karpaczu, gdzie prezentował główne założenia swojej prezydentury, szusując na nartach oraz ładnie się prezentując. Wieczorem miał w Wiśle kibicować polskim skoczkom narciarskim w zawodach Pucharu Świata. Niestety, podczas przejazdu autostradą A4 do Wisły pancerna limuzyna BMW 7 po niespodziewanej eksplozji opony wpadła w poślizg i wylądowała w rowie.

Wybuch był wyraźnie słyszalny, co pozwoliło wykluczyć wersję mówiącą o tym, że żadnego wybuchu nie było. Upadła także wersja mówiąca o kilku wybuchach. Wrak opony został sprowadzony do Centralnego Laboratorium Kryminalistyki i poddany specjalistycznym badaniom. Minister Błaszczak ujawnił mediom, że w sprawie tego, co zaszło, jest „pewna hipoteza”, ale zapewnił, że ...