POLITYKA

Poniedziałek, 22 kwietnia 2019

Wyszukaj w Archiwum

Ą ą Ć ć Ę ę Ł ł Ń ń Ó ó Ś ś Ź ź Ż ż

wyszukiwanie zaawansowane

Wagner Marek - słowo kluczowe

znaleziono 7 artykułów

1.

Grupa oddająca władzę Joanna Solska, Renata Łęska

Leszek Miller porządkuje notatki z negocjacji, których oficjalnie nie było. Aleksandra Jakubowska szafy, pozbywając się ciuchów rozmiar 46, do którego nie wróci. Marka Wagnera nie można oderwać od szpadla. Grupa oddająca władzę zapewnia, że nie jest to najmocniejszy kopniak, jaki dostała od życia.

(nr 2453 / 2004-05-22) s. 36-39
Kraj
tekst ma 14471 znaków

2.

Bauer uprzejmie zaprasza Adam Grzeszak, Danuta Pawłowska, Agnieszka Zagner

Głośny stał się ostatnio raport międzynarodowej firmy doradczej PricewaterhouseCoopers (PwC), ostrzegający kraje Unii Europejskiej, że 3–4 mln Polaków szykuje się do emigracji zarobkowej. Byłaby to katastrofa nie tylko dla Unii, ale i Polski. Polscy eksperci uspokajają jednak, że nie grozi nam masowy exodus. Praca za granicą przestała być tak atrakcyjna jak przed laty. Decydując się na nią coraz częściej liczymy nie tylko zyski, ale i straty.

(nr 2321 / 2001-10-27) s. 62-67
Gospodarka
tekst ma 14419 znaków

3.

W siatce płac Mariusz Janicki, Agnieszka Zagner

Co to jest płaca godziwa? Pytanie powróciło, gdy w wyniku protestów pielęgniarek rząd wysupłał po 203 zł podwyżki dla każdego zatrudnionego w służbie zdrowia, a pielęgniarki odpowiedziały, że to za mało. Pojawiły się etyczne wątpliwości tyczące losu ludzi mało zarabiających, a wykonujących szanowany i niezbędny zawód. Czy „godziwość” dochodów jest kategorią ekonomicznie dającą się zobiektywizować, czy psychologiczną, subiektywną? Jednocześnie stale pojawia się motyw zarobków tak wysokich, że aż niemoralnych, choćby ludzi zarządzających nierentownymi państwowymi przedsiębiorstwami, urzędników samorządowych i radnych. Kto zatem w Polsce zarabia za mało, a kto za dużo? I co to jest mało, a ile to jest dużo? Ile w tym społecznych intuicji czy wygórowanych aspiracji, a ile ekonomicznych realiów, twardych arytmetycznych prawidłowości? Czy to się da wyliczyć?

(nr 2286 / 2001-02-24) s. 3-9
Raport
tekst ma 23116 znaków

4.

Z czego się bierze dobrobyt Andrzej Krzysztof Wróblewski, Agnieszka Zagner

Światowe Forum w Davos to ciągłe poszukiwanie recepty na ubogacenie narodów. Dziś o rozwoju państwa decyduje nie liczba ludności, rozległa powierzchnia, zasoby naturalne czy siła armii, ale sprawność ekonomiczna, nazywana chętnie zdolnością konkurencyjną. Zdolność konkurencyjna – jak ją zwiększyć? Jak ma ją zwiększyć Polska – kraj ciągle na dorobku, u dołu tabel? Czy jesteśmy skazani na trzecią ligę? Z ponad dwustu seminariów i dyskusji na różne tematy odbytych w Davos wynika dla nas wniosek taki, że w Polsce poprawić trzeba wszystko: oświatę i kształcenie, opiekę zdrowotną, środowisko naturalne, warunki biznesu, pobudzić inicjatywę pracowników, udoskonalić prawo. Czy z naszym tempem rozwoju, jednym z najszybszych w Europie, ale też z naszą kiepską spuścizną materialną i moralną mamy szanse w światowej konkurencji?

(nr 2284 / 2001-02-10) s. 3-9
Raport
tekst ma 22186 znaków

5.

Dział kadr

UWAGA: treść tego artykułu nie jest dostępna w archiwum.

(nr 2084 / 1997-04-12) s. 100
tekst ma 0 znaków

6.

List historyka Andrzej Paczkowski, Joanna Solska, Renata Łęska

UWAGA: treść tego artykułu nie jest dostępna w archiwum.

(nr 1885 / 1993-06-19) s. 36-39
tekst ma 0 znaków